Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Pomocne pytania i odpowiedzi

Faq

Warsztaty programowania dla dzieci w Lubinie to zajęcia organizowane w sali do tego przystosowanej i zaopatrzonej w wymagany do przyswajania materiału sprzęt. Oczywiście, jeżeli wyrażona jest taka potrzeba, dziecko może korzystać z własnego, przenośnego komputera, ale nie jest to warunek.

Nie ma większych przeciwwskazań do tego, aby uczestnik, który nie brał udziału w naszych zajęciach od samego początku, nadrobił przekazany reszcie grupy materiał, poprzez skorzystanie z naszego wsparcia.

Kurs programowania dla młodzieży w Lubinie podobnie jak i kursy dla najmłodszych prowadzony jest w systemie semestralnym. Jednak zawsze można też skorzystać z dodatkowych opcji, przeglądając aktualizacje na naszej stronie, gdzie na bieżąco będziemy informować innych szkoleniach czy eventach, w których można brać udział.

Wielkość grupy jest najczęściej uzależniona nie tylko od ilości chętnych, ale przede wszystkim od wieku słuchaczy, jak i ich stopnia zaawansowania. Kodowanie dla dzieci tych młodszych i tych starszych, to nauka wymagająca nie tylko pracy zespołowej, ale i indywidualnego podejścia do każdego problemu, stąd wielkość naszych „klas” to zazwyczaj minimum 5 słuchaczy a maksymalnie do 12.

Język angielski jest podstawą większości profesjonalnych języków programowania, dlatego nauka programowania dla dziecka w Lubinie to także nauka podstawowych zwrotów wywodzących się języka angielskiego oraz przekazanie umiejętności potrzebnych do ich zastosowania podczas tworzenia aplikacji czy gier.

Tak, dlatego prowadząc warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży stawiamy na wszechstronny rozwój, w tym także w kwestii umiejętności tworzenia gier np. Java. Dla dzieci jest to świetna zabawa a równocześnie praktyczna nauka kodowania.