Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr 20/21 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Zajęcia dodatkowe dla dzieci Lubin

Zajęcia dodatkowe dla dzieci Lubin

Co to są dodatkowe zajęcia edukacyjne?

Zajęcia dodatkowe coraz bardziej jawią się nie jako trend czy moda, ale wręcz konieczność, która napędza kolejne pokolenie do tego, aby już od najmłodszych lat poznawać nowa możliwość, zdobywać umiejętności a nawet doświadczenie, które przyda się w przyszłym życiu zawodowym. Nie oznacza to jednak, że już od najmłodszych lat, dziecko musi mieć przed sobą cel i plan na to, co będzie robić w przyszłości. Często jakiekolwiek zajęcia dodatkowe dla dzieci, w formie kursów, warsztatów czy po prostu ciekawie spędzonego czasu po szkole dadzą mu wszechstronny rozwój.

Jakie są zajęcia dodatkowe dla dzieci? Lubin pomimo niewielkich rozmiarów może poszczycić się także kilkoma bardzo ciekawymi i rozwijającymi opcjami na spędzenie wolnego czasu przez najmłodszych mieszkańców.

Kreatywnie z kredką w ręku

Warsztaty plastyczne to chyba jedna z najpopularniejszych opcji na zajęcia dodatkowe dla dzieci. Praktycznie każde dziecko lubi malować. Niektóre dzięki tego typu zajęciom pogłębiają swój talent, inne go odkrywają, jeszcze inne po prostu uczą się wyrażać siebie. Rozwój poprzez sztukę od lat uważany jest za jedno z najlepszych zajęć dla młodego, kształtującego się organizmu. Ponadto różnego rodzaju techniki pozwalają na odkrycie w sobie ciekawych umiejętności, poprawiają możliwości pracy manualnej, wpływają na wyobraźnię przestrzenną. Dzieci poprzez wyrażanie siebie i swoich emocji w sztuce, poznają siebie, innych, wykształcają empatię, relaksują się, a nawet zaczynają być pewniejsze swojej osoby. Jest to szereg umiejętności miękkich, które na pewno przydadzą się im w życiu, niekoniecznie związanym konkretnie ze sztuką. Co możemy odnaleźć w Lubinie? My proponujemy na przykład zajęcia i aktywności w Centrum Kreatywne Kredka i Pędzel. Każde dziecko i nastolatek powinien znaleźć tam coś dla siebie.

Aktywności nigdy dość

Szczególnie, jeżeli mówimy o zorganizowanej aktywności ruchowej. Wśród wielu różnego rodzaju szkółek piłkarskich i klubów fitness w Lubinie odnajdziemy między innymi szkółkę pływacką. Międzyszkolny Klub Sportowy Piranie to ciekawa inicjatywa, która pozwala na naukę pływania w różnych kategoriach wiekowych. Od maluszków do nastolatków. A co daje taka wodna aktywność? Na pewno jest świetnym sposobem na zażycie ruchu w czasach, kiedy spędzamy wolne dni i popołudnia przed monitorem lub telewizorem. Ponadto pływanie ma wymiar terapeutyczny i rehabilitacyjny. Wycisza, relaksuje i wspomaga ogólny rozwój fizyczny, przy okazji dbając o prawidłową sylwetkę i wagę.

Muzyka łagodzi obyczaje

Co ważne, także wszechstronnie rozwija i to niezależnie od wieku. Zajęcia umuzykalniające dla dzieci i młodzieży to świetna opcja dla tych, którzy odnajdują się w świecie dziwaków, śpiewu czy tańca. Wzmacniają umiejętności poznawcze, pozwalają na wykształcenie w sobie wrażliwości muzycznej i emocjonalnej. Poprawiają pewność siebie i wiarę we własne umiejętności. Ponadto podczas spędzania czasu w „muzyczny” sposób, pobudzamy mózg do lepszej aktywności i rozwijamy go na wiele sposobów. W Lubinie możemy odnaleźć Studio muzyczne ZG – Muzyk, który oferuje szereg kursów i zajęć dla dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych. Oprócz nauki gry na instrumentach odnajdziemy tam także lekcje śpiewu czy ogólne zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych dzieci.

Tworząc przyszłość

Zajęcia dodatkowe dla dzieci w formie warsztatów programistycznych to kolejne z ostatnio bardzo popularnych zajęć. Nie ma się co dziwić, gdyż tego typu aktywność rozwija na wiele sposobów. Poprawia sprawność intelektualną, rozwija budowanie kolejnych połączeń neuronowych tak jak inne nauki ścisłe, a do tego podobnie do zajęć artystycznych daje możliwości rozwoju kreatywności, empatii i wyrażania siebie. Tutaj można zobaczyć naszą ofertę. Nauki informatyczne to także jeden z najlepszych wyborów, jeśli nasze dziecko chce lub zastanawia się nad przyszłym rozwojem zawodowym w podobnym, lub tym samym kierunku. Duże zapotrzebowanie na programistów już teraz oferuje im atrakcyjne możliwości, a prognozy wskazują na to, że potrzeba zatrudniania ludzi z szeroko pojętymi umiejętnościami koderskimi i obsługi urządzeń, będzie z roku na rok coraz większa.

Fajne zajęcia dodatkowe.

Żeby takie były, muszą być ciekawe, jak i spełniać potrzebę rozwoju dziecka. Pamiętajmy, że młody człowiek niekoniecznie od razu odnajdzie swoją ścieżkę kształcenia. Dlatego należy od najmłodszych lat dawać mu szansę na poznanie kolejnych możliwości. Jednocześnie nie naciskajmy na to, aby kontynuowało nasze pasje i pomysł na życie. Tylko wtedy takie zajęcia dodatkowe dla dzieci będą miały świetny wpływa na rozwój zarówno malucha, jak i nastolatka.


Komentarze

  1. Yolus

    Moje dzieci, a mam dwójkę, zaczynały chodzić na zajęcia dodatkowe już od pierwszych chwil. I Kasia i Michaś uczyli się pływać już w wieku 2-3 miesięcy, mając po 6 miesięcy zaczęły się pierwsze warsztaty rytmiki, oczywiście wszytko ze mną lub z mężem. Do okresu zerówki różne zajęcia ogólnorozwojowe i muszę przyznać, że w tej chwili chodząc już do szkoły podstawowej a jednocześnie uczęszczając na warsztaty popołudniowe są jednymi z najlepszych uczniów w swoich klasach, nie bały się pójść do przedszkola i są bardzo otwarte na inne dzieci. Chyba nie jestem w stanie wymienić patrząc na nie minusów zajęć dodatkowych. Nie wiem, jak wyglądałoby to teraz, gdyby od małego nie miałyby styczności ze zorganizowanymi zajęciami z innymi, ale przypuszczam patrząc na rówieśników, że moje Aniołeczki były by dużo bardziej nieśmiałe, bały się wyzwań i pewnie uczenie się sprawiałoby im więcej trudności.

    Odpowiedz


  2. Kali

    Zgadzam się że zajęcia dodatkowe dla dzieci są ciekawe i warte swojej ceny jeżeli tylko autentycznie ktoś zajmuje się przekazywaniem im ciekawych informacji w ciekawy sposób. Co do przedmówczyni, ja nie jestem zwolennikiem wysyłania tak małych szkrabów gdziekolwiek, ale może rzeczywiście kiedy są to zajęcia razem z rodzicami, to jest to jakiś sposób na popołudnia.

    Odpowiedz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *