Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr 20/21 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Nauka programowania przez zabawę

Nauka programowania przez zabawę

Nie od dziś wiadomo, że najlepsze efekty w przyswajaniu wiedzy przynosi nauka oparta o zabawę, rozrywkę i pogłębianie hobby. Nie tyczy się to wyłącznie dzieci. Dorośli też lepiej kształcą się w momencie, kiedy lubią to, co robią. Jednak rzadziej korzysta się w ich przypadku z takiego modelu, gdyż odpowiedzialny dorosły człowiek zdaje sobie sprawę z wymogu nauczenia się pewnych nowych rzeczy.

Dzieci często traktują naukę jako przykry obowiązek, zabierający im czas na inne, ciekawe aktywności. Dlatego też warto zadbać o to, by zdobywanie wiedzy łączyło się dla nich z rozrywką, świetną zabawą i rozwijaniem pasji. Tylko wtedy dziecko będzie całym sobą chłonąć materiał, niezależnie od stopnia jego skomplikowania. Ważne jest dla niego jedynie to, żeby wiedza, którą pozyskuje w praktyce, dawała mu poczucie satysfakcji.

Strony do programowania dla dzieci.

Gry, strony i aplikacje do nauki programowania to pierwsza myśl, która przychodzi do głowy mówiąc o nauce kodowania dla najmłodszego obecnie pokolenia. Nie da się ukryć, że są to rzeczywiście programy, które rozwijają, bawią, jak i uczą faktycznych podstaw potrzebnych, aby później rozwijać się programistycznie. Niektóre z nich oferują naukę podstaw, założeń i logicznego myślenia; inne stawiają na naukę już konkretnych, profesjonalnych języków, używanych w także w dorosłym kodowaniu. Wszystko zależy od tego, na jakim stopniu zaawansowania znajduje się obecnie dziecko. O ile niektóre z programów pozwalają na intuicyjne tworzenie i samodzielną naukę, to przy innych warto jednak zadbać o to, by dziecko miało osobę, do której może się zwrócić w przypadku problemów ze zrozumieniem materiału lub instrukcji.

Kurs programowania dla dzieci i młodzieży.

Stacjonarne warsztaty programowania dla dzieci to przede wszystkim możliwość nie tylko nauki, ale też zagłębienia się w świat ludzi, którzy rozumieją temat. I mowa tu nie tylko o nauczycielach prowadzących kursy, ale także o ogólnej specyfice pracy w zespole i obracaniu się w środowisku rówieśników, którzy podzielają pasję. Czasami tego typu kontakt nie tylko dodatkowo motywuje, ale pomaga także w zrozumieniu na własny sposób problematycznych zagadnień oraz naukę przyjmowania, jak i wypowiadania konstruktywnej krytyki. Jak znaleźć warsztaty programowania dla dzieci? Lubin to miasto, w którym znajduje się nasza placówka, oferująca tego typu zajęcia.

Kiedy zapisać dziecko na zajęcia dodatkowe?

Dodatkowe zajęcia edukacyjne mogą rozpocząć dzieci w każdym wieku. Zazwyczaj nie ma przeciwwskazań dla żadnej grupy wiekowej, ale pytanie, czy warto czekać? W przypadku programowania, często start tego kierunku edukacji przekładany jest na wiek nastoletni. Tymczasem małymi twórcami cyfrowych możliwości mogą stać się już nawet dzieci w najniższych klasach szkoły podstawowej. Dzięki temu ich wiedza programistyczna jest dużo szersza w wieku licealnym, a tym samym zdobywają przewagę nad rówieśnikami pod względem doświadczenia i umiejętności wnoszonych na przyszły rynek pracy. Zakłada się, że podstawy programowania są fajnym i wciągającym zajęciem dla dzieci, które umieją już pisać i czytać. Dlatego 1-2 klasa szkoły podstawowej daje się idealnym wiekiem na obranie tej dodatkowej ścieżki edukacji.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *