Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr 20/21 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Kodowanie online dla dzieci.

Kodowanie online dla dzieci.

Przenosząc swoje życie do sieci w różnych jego aspektach, należy pamiętać, że jednym z nich jest edukacja. Kształtowanie i rozwijanie wiedzy i zainteresowań najmłodszego pokolenia pozwala na spokojną przyszłość i pewność tego, że my, jako społeczeństwo będziemy nadal podążać ścieżką rozwoju i dbania o to, aby z roku na rok nasze życie stawało się coraz łatwiejsze. Dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, aby edukacja przenosiła się do sieci także w takich aspektach jak kodowanie online. Dla dzieci jest to niesamowita przygoda, a dla nas nadzieja na to, że kolejne pokolenie będzie śmiało patrzeć w przyszłość, nie bojąc się kreować nowych, czasami jeszcze nie do pomyślenia dla nas rozwiązań.

Dlaczego programowanie dla dzieci online?

Postawiliśmy na warsztaty programowania dla dzieci online z powodu rosnącego zainteresowania tego typu formą edukacji. Ponadto zdajemy sobie sprawę z tego, iż przeniesienie różnych materiałów edukacyjnych do sieci jest już w pełni normalne i jest naturalnym biegiem naszej rzeczywistości.

Już teraz widoczny jest wzrost takich wpisywanych fraz w wyszukiwarkach jak na przykład „nauka programowania dla dzieci online”. Ten tryb nauczania dużo lepiej wpisuje się w dzisiejsze standardy, jak i obrany przez nas rytm życia.

Kodowanie online dla młodzieży.

Obecni nastolatkowie po części już po prostu funkcjonują w sieci. Wiele oczywistych dla nich spraw, nie da się już załatwić inaczej, niż z wykorzystaniem najnowszych technologii. Dla nich warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży to kolejna możliwość tego, aby poprzez sieć zdobywać wiedzę i umiejętności. Jednocześnie jest to na tyle nadal mało popularna z punktu widzenia ogółu nauka, że edukacja taka staje się dla nich powodem do dumy i zaimponowania w grupie rówieśników.

Czy programowanie dla dzieci online jest efektywne?

Oczywiście, że tak. Poza istotnymi różnicami organizacyjnymi w porównaniu do kursów stacjonarnych, programowanie dla dzieci online ostatecznie umożliwia poznanie takiego samego materiału, odkrywanie tych samych możliwości, jak i podobny poziom współpracy z resztą grupy, jak i prowadzącym. Wykorzystanie najnowszych technologii pozwala na to, aby brać udział wirtualnych lekcjach niemalże w taki sam sposób jak podczas „fizycznego” spotkania się z klasą w jednej sali. Bonusem tego typu nauki jest także fakt, iż ten sposób kształcenia wpisuje się świetni w naszą misję krzewienia technologicznej ciekawości i śmiałości.

Zapraszamy na stacjonarny kurs programowania dla dzieci w Lubinie, jak i nasze ogólnopolskie lekcje przez Internet.

Kursy programowania online


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *