Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr 20/21 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Jak rozpocząć naukę programowania?

Jak rozpocząć naukę programowania?

Nauka programowania – co to jest?       

W dzisiejszych czasach nauka programowania dla dzieci to jeden z kierunków edukacji, do którego powinniśmy przyłożyć jak najwięcej uwagi. Wynika to z faktu potrzeby kształcenia nowego pokolenia programistów, które da radę utrzymać tempo zmian, jakie w tej chwili zachodzą na świecie.

Nauka programowania staje się elementarną potrzebą w kształceniu w XXI-wieczny sposób. Tak jak kiedyś włączyliśmy z analfabetyzmem, tak teraz musimy postarać się, aby nie zaistniałą jego nowa forma – cyfrowa, gdyż umiejętność obsługi a także i tworzenia innowacyjnych myśli technologicznych jest już codzienną potrzebą.

Nauka programowania dla dzieci to najprościej mówiąc nauka porozumiewania się komputerem. Komunikacji w sposób taki, aby mogły w przyszłości stać się aktywnymi twórcami innowacyjnych rozwiązań, a nie tylko biernym użytkownikami tego, co zrobił ktoś inny,

Jak wygląda nauka programowania?

W zależności od potrzeb nauka programowania dla dzieci i młodzieży może przebiegać w różny sposób. Najpopularniejsze są stacjonarne warsztaty programowania w formie zajęć dodatkowych – popołudniowych, które odbywają się w wielu większych i mniejszych miastach Polski. Na tego typu zajęciach w naszej szkole stawiamy na rozwój dziecka w wielokierunkowy sposób. Oferując zarówno informatyczne jak i nieinformatyczne metody nauczania w zależności od tematu, dziecko w wieku wczesnoszkolnym poznaje świat i pewne prawidłowości w nim występujące.

 Z kolei nastolatkowie mogą w pełni poświęcić się swoim pasjom i uczyć się programowania w taki sposób, w jaki odpowiada im najbardziej. Wśród wielu dostępnych opcji można odnaleźć w sobie iskrę geniuszu w kierunkach takich jak tworzenie gier komputerowych, animacji, grafiki czy programowania urządzeń.

Motywacja do nauki programowania.

Programowanie dla najmłodszego pokolenia samo w sobie nie jest czymś, do czego trzeba dorabiać osobną ideologie, czy naciągać fakty, aby odnaleźć zainteresowanych słuchaczy. Zdecydowanie jest to jeden z kierunków edukacji, który przyciąga zarówno dzieci i młodzież, jak i starszych. Niesamowicie szybki postęp technologiczny, który ma miejsce od 2-3 dekad staje się także wystarczającym motorem napędowym dla wielu, wzbudzając potrzebę wypracowania w sobie technologicznej śmiałości, jak i kreatywności.

Jeżeli kogoś to nie przekonuje, można dodać do tego inne „motywujące” fakty. Już teraz na rynku programistów brakuje setek tysięcy specjalistów. W ciągu najbliższych lat mowa jest o wzroście tej liczby do około miliona. Popyt na programistów jest równoznaczny z cenieniem ich jako pracowników, dlatego nawet już teraz, w mniejszych firmach płace programistów oscylują powyżej średniej krajowej, a w większych korporacjach nawet junior może pochwalić się wysoko płatnym stanowiskiem. Wystarczy motywacji? ?

Nauka programowania – co na początek?

Na początek przede wszystkim należy podjąć decyzję o tym, czy chcemy, aby nasze dziecko kształciło się w tej przyszłościowej branży. Jeżeli tak, to warto zapisać je na kurs programowania dla dzieci. Lubin to miasto w której nasza szkoła także prowadzi zajęcia dla słuchaczy w wieku 7-18 lat. Zapraszamy do zapisów.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *